Hand-made vs produkcja masowa

Hand-made vs produkcja masowa


Fabryka kontra niepowtarzalność

Produkcja masowa i handmade to dwa odległe światy, które zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. W pewnym sensie to prawda, produkcja masowa kojarzy się z bezdusznym powielaniem wzorca, najtaniej i najszybciej jak się da, a handmade to pasja, zaangażowanie i jakość. Czy jednak nie można nauczyć się czegoś pożytecznego od niesławnych i bezimiennych fabryk?

Dziel pasję, nie mnóż problemów!

To co kryje się pod słowem handmade to również wydłużony czas oczekiwania, brak możliwości zamówienia większej ilości produktów, duża zmienność oferty i często wysoka cena. Tak nie musi być, bo dzięki wdrożeniu kilku rozwiązań ze świata taśmowej produkcji, można dzielić się swoją pasją i pomysłami z większą liczbą osób. Zwrócenie uwagi na takie aspekty jak odpowiednie przygotowanie stanowiska, podzielenie pracy na etapy, zapasy materiałów, dokładny opis sposobu tworzenia ozdoby (dla innych osób, które będą współpracowały w okresie przygotowywania zamówień), zakup lepszego jakościowo i wydajniejszego sprzętu i wiele innych małych usprawnień, które spowodują, że cały proces będzie poukładany i efektywny. Dzięki temu tworzone produkty w dalszym ciągu są pełne pasji i uroku, ale można je zaoferować w przystępniejszej cenie i w większej ilości.

Przedsiębiorstwa, które chcą zaproponować ciekawe prezenty lub świąteczne podarunki, nie muszą być już skazane na chińskie ozdoby, popularne wino, nudne długopisy czy inne mało atrakcyjne prezenty. Niebanalne upominki, zapakowane w estetyczne opakowania, zgodnie ze wskazaniami klienta to świetny i realny pomysł. Takie podarunki zapadają w pamięć, a obdarowany czuje się wyjątkowy. Piękny wianek, misternie sklejony z wielu różnych elementów to sposób na docenienie pracownika czy podtrzymanie dobrych relacji z kontrahentami.